Приветствуем, Alexa [Bot]

Старостинський замок

 На горі, що височіє над містом Галич, розміщується Старостинський замок. Свою назву він дістав від того, що у ньому перебував галицький староста – польський королівський намісник навколишніх земель. Саме укріплення на замковій горі контролювало пристань на Дністрі, тому його було добре укріплено польською владою, решта ж давньоруських замків занепали. Традиційно вважають, що дерев’яний замок почали будувати у 1367 році поляки як центр Галицького староства. Наприкінці XV століття це була могутня фортеця із земляними валами та дерев’яним частоколом з гарнізоном із тисячі чоловік і вогнепальною зброєю.
Улітку 1649 року фортецю здобули війська Б. Хмельницького.
У 50 – х роках XVII століття були замінені на кам’яні італійським військовим інженером Франсуа Карразіні.
У замку розміщувались міські архіви та адміністративні заклади, була замкова церква – каплиця Святої Катерини. У 1676 році частина замку була зруйнована турками. Згодом його було відновлено, однак у 1767 році, за наказом губернатора, частину мурів розбирають для спорудження пристані на Дністрі. Залишилася тільки одна вежа і фрагменти мурів.         

Замки, Старостинский замок
 5 (Голосов: 2)

Сообщение Olga_M от Пт июн 26, 2009 | Просмотры 903

Дуже гарне місце, можна оцінити наскільки широкими та міцними колись будували мури (хоча залишилась тільки частинка стіни), а ще з території фортеці відкривається неймовірно гарний краєвид на Дністер та Галич......Коли ми були там минулого разу (в жовтні цього року), то помітили двох білочок, які грались незвертаючи увагу на нашу присутність :)......всім раджу - знаходити будь-яку можливість проводити вільний час поза містом, на природі...насолоджуватись її красою та тишею...
Добавлено Анна от Пт ноя 26, 2010