Я забув свій пароль

Палац в Приозерному

Палац в Приозерному, колишня назва села Псари що на Рогатинщині, в мальовничому куточку в занедбаному стані, але ще зберігає пам'ять про старовину і вигляд, хоча і неодноразово перебудований, палацу.

Палац побудований у XVIII-ХІХ ст., він відомий під назвою - Садиба Рея.

Добратись до палацу в Приозерному завдання не з простих, село в якому він знаходиться невеличке і не всім відоме, знаходиться в кількох кілометрах від траси Рогатин-Львів. Маршрут доїзду: З Рогатина у бік Ходорова (Стрия). За селом буде поворот праворуч. За залізничним переїздом дорога повертає знову праворуч, пізніше – ліворуч. Через пару кілометрів буде поворот праворуч на Приозерне. Незабаром – ще один залізничний переїзд і Приозерне. Палац буде праворуч від дороги, захований поміж дерев.

Навпроти палацу знаходиться в'їзна брама (1822 р.), яка в минулому була наскрізною, в 1970 році її замурували. Колись там стояв пам'ятник Леніну. Варто піднятись на браму - звідти дуже гарний вид на садибу і на село з іншого боку.

Кам'яний двоповерховий палац у необароковому стилі було споруджено на місці дерев'яного попередника львівським архітектором Юліаном Захаровичем на замовлення графині Вільгельміни Рей. Садиба Рея виглядає покинутою зовні та зсередини. Щоправда інтер'єр не виглядає старовинним - адже за останні 60 років палац використовувався в якості колгоспного свинарника, психіатричної лікарні та зооветеринарного технікуму. Кому вона належить зараз - незрозуміло. Деякий час назад палац передали УПЦ Київського Патріархату, яка мала влаштувати там свій монастир, але згодом церква продала його приватним особам, не зважаючи на те, що продаж пам'яток архітектури забороняється законом. Яка доля чекає цю унікальну споруду - важко сказати- на даний час реставрація не ведеться.

Колись тут був розкішний парк зі ставками, повний екзотичних рослин, від якого наразі лишились самі згадки - в ньому панують ящірки та вужі, все заросло бур'яном і лише дерева нагадують, що колись тут був порядок.

Насправді наш край таїть в собі незліченну кількість цікавих місць, як історично так і естетично, і не потрібно їхати за тридев'ять земель щоб побачити замок чи палац, проте шкода, приїхавши до пам'ятки архітектури, побачити напіврозвелену подобу на велич і штучно домальовувати картинку в уяві.

V-a


Замки, Рогатинський район
 0 (Голосів: 0)

VitaK від Сер червня 15, 2011 | Перегляди 16747